Zadejte stavební materiál, který chcete hledat:

rozšířené vyhledávání | seznam dodavatelů

Vše, co potřebujete na stavbu, online!

Plexisklo si své místo ve stavebnictví určitě najde

Už jste slyšeli o plexiskle? S největší pravděpodobností ano. Informace má ovšem většina lidí vcelku kusé a neuvědomuje si, že se tento typ umělého materiálu nachází všude kolem nás. Konkrétně se jedná o polymethylmethakrylát, který je také často ukrýván pod zkratku PMMA. Plexisklo představuje syntetický typ polymeru, který se vyznačuje vlastnostmi termoplastu. V čem je tedy výhodné a jaké je jeho místo ve stavebnictví? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Vlastnosti plexiskla

Už v minulosti bylo jasně dokázáno, že je plexisklo díky svým vlastnostem určeno k multifunkčnímu využití. Jeho úprava není nijak náročná. Mnohé firmy totiž nabízejí jak ohýbání, tak i řezání plexiskla na míru dle potřeby konkrétního zákazníka. U klasického skla rozhodně nelze dokázat vytvořit tolik zajímavých tvarů. Vynikající je i ryzí čirost tohoto materiálu. Může být tedy úplně průhledný a lze jej jednoduše barvit dle potřeby konkrétního zájemce. Pevnost a odolnost má maximální. Vydrží tak doslova a do písmene navěky.

Skvělý společník do interiéru i exteriéru

Svou úlohu si sehraje plexisklo jak v interiéru, tak i ve vnějších prostorách. Ostatně prodej plexiskla se často soustředí na komponenty, jež se nacházejí v různých částech nemovitosti. Výbornou volbou je například jako součást schodišť. Může fungovat jako zábradlí, nicméně mnohem luxusněji vypadá v podobě nášlapů. Výborně vypadají i průhledné stříšky nad dveřmi. Zapomenout nelze ani na průhledné části velkých tobogánů. Ty totiž potřebují prosvětlit a právě úseky vyrobené z plexiskla to dokonale obstarají. Ohýbání plexiskla je naprosto běžnou záležitostí, takže bude i v tobogánu dokonale sedět. Jako skvělý designový prvek mohou sloužit i oblouky z kouřové variace tohoto materiálu. Použít lze i na atiky. Ať už chcete plexisklo v jakékoli podobě, obraťte se na společnost AZ Plastik, která má sebou již velké množství úspěšných realizací, jež si můžete prohlédnout na jejím webu.

Reklama
asdasd
Nejčtenější články

Vítejte na stránkách internetového serveru STAVEBNÍ ZBOŽÍ, na kterém můžete jako firma inzerovat nebo jako zákazník nakupovat stavební materiál. Nabízený stavební materiál lze vyhledávat díky přehledně rozděleným kategoriím nebo pomocí vyhledávacího pole, do kterého se přímo zadává název poptávaného produktu. Firmám nabízíme registraci a první tři měsíce inzerce stavebního materiálu zdarma.