Dřevěné brikety: Jak vybrat ty správné

Vytápění interiéru představuje v mnohých domácnostech nezbytnost. Někteří z nás si krbem pouze přitápí. I přesto ale není od věci vybírat kvalitní a vysoce výhřevné palivo, které je přitom maximálně ekonomické. Přesně tyto atributy splňují dřevěné ekobrikety. Pokud se pro ně momentálně rozhodujete, měli byste znát několik velmi důležitých aspektů výběru. Díky nim zvolíte ty správné, které se právě pro vaše vytápění budou dokonale hodit. My vám poradíme, jak je zapotřebí postupovat.

Proč volit ekobrikety?

Důvodů, proč si pořídit právě ekobrikety, bychom našli hned několik. Začít bychom měli rozhodně maximální výhřevností, jež dokáže bez problémů překonat i klasické dřevo. To navíc hoří velmi rychle a po krátké době se vám stane, že budete nuceni do kamen či kotle opět přidávat. Brikety jsou schopné doutnat velmi dlouhou dobu a udrží tak konstantní teplotu, již v interiéru potřebujete mít. Vyznačují se navíc vynikající skladnosti. Jednotlivé slisované kusy jsou v balení poskládány co možná nejvíce u sebe a ušetří vám při skladování velké množství prostoru.

Brikety z tvrdého, či měkkého dřeva?

Popřemýšlet byste měli i o tom, který druh briket zvolíte. Velmi oblíbené jsou zejména bukové, jež dokážou díky tvrdému lisovanému dřevu hořet opravdu dlouho. Chcete-li ale variantu spíše na velmi rychlé přitopení a dosažení maximální výhřevnosti, pak se vyplatí ekobrikety z měkkých dřevin. Vybírat si můžete mimo jiné i jejich tvar. Klasiku představují válcové variace, popřípadě brikety RUF či PUK.

Ušetřete na nákupu

Stoprocentně se vyplatí najít spolehlivého prodejce, který je schopen dodat všechny zmiňované variace a ještě některé další za výhodné ceny. Výbornou volbou je společnost Optimtop, která nabízí brikety na jaře a v létě za velmi výhodné mimosezónní ceny včetně dopravy zdarma po celé České republice od jedné jediné objednané palety.

TIP: Dřevěné brikety jsou skvělá alternativa ke klasickému dřevu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *