I ve stavebnictví nachází nano respirátory uplatnění

V současné době se používají respirátory zejména kvůli neustále se rozšiřujícímu respiračnímu onemocnění COVID-19, nicméně uplatnění nachází třeba i na stavbách jako ochrana před prašným prostředím. Existuje několik různých druhů respirátorů, přičemž v posledních měsících se do popředí prodírají takzvané nano respirátory. V následujících řádcích vám prozradíme, čím se odlišují a proč jsou tak populární. 

Průmyslové respirátory jsou schopné zachytit i ty nejmenší částice, ovšem dechem se snižuje jejich účinnost. Zatímco nano respirátor funguje na trochu jiném principu. Vlhkost dechu totiž tak extrémně nesnižuje účinnost respirátoru, a to právě díky speciálnímu nano vláknu.

Certifikace respirátorů

Prvně se používaly pouze průmyslové respirátory, než se přišlo na to, že je možné do těchto pomůcek vložit i nano vlákno pro vyšší ochranu. Průmyslové normy se rozdělují do tří tříd, a to na FFP1, FFP2 a FFP3. Proti onemocnění COVID-19 jsou účinné respirátory spadající do skupin FFP2 a FFP3. 

Co se týče nano respirátorů, tak patří do skupin FFP2, většinou však FFP3. Představují perfektní ochranu před silným průmyslovým znečištěním na pracovišti, ale i proti viru COVID-19, který je v současnosti každodenní problém. 

U nano respirátorů oceníte i to, že se přes ně mnohem lépe dýchá. Pyšní se lehkostí, což je ideální pro horké letní období, navíc produkuje méně odpadu, za což vám poděkuje naše planeta. Nano respirátor má vysokou míru filtrační účinnosti a je vhodný pro starší lidi, sportovce a každého, kdo musí mít respirátor nasazený po celou pracovní směnu. 

Kde koupit nano respirátor?

Výrazné rozdíly jsou v ceně. Zatímco někteří prodejci chtějí za respirátor 30 korun, u jiného vyjde nano respirátor na 20 korun. Jestliže hledáte nejlevnější nano respirátory, podívejte se do e-shopu Dialekarna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *