Víte, co budete potřebovat ke stavbě terasy?

Plánujete si zútulnit svou zahradu terasou, ale nevíte, co na takovou výstavbu budete potřebovat? Nevadí? Poradíme vám.

Kdy je nejlepší čas na stavbu terasy?

Položení betonové desky se doporučuje od jara na podzim, kdy teploty dosáhnout alespoň 5 °C. Při nižších teplotách se betonování nedoporučuje ze dvou prostých důvodů – beton by nemusel ztuhnout a nebo by mohl popraskat. 

Na co si dát při výstavbě terasy pozor?

Pozor byste si pak měli dát na:

  • Výběr světové strany
  • Nevhodný materiál
  • Nedbale připravený podklad
  • Prkna položená těsně u sebe

Z čeho postavit terasu?

Nejčastěji se doporučuje a osvědčuje dřevo. Dřevěná terasová prkna zároveň patří k nejoblíbenějšímu a nejstaršímu stavebnímu materiálu. Pochopitelně můžete investovat i do umělých materiálů, ale tím to celé nekončí. Neobejdete se ani bez terasových distančních podložek a rektifikačních terčů.

Terasové distanční podložky

Distanční podložky umožňují odvětrání dřevěných terasových prken.

Distanční podložky se využívají proto, aby zjednodušily montáž terasy a zároveň chránili dřevo v místech, kde se nejvíce zdržuje vlhkosti. Proto je také nejlepší vybrat ty se speciální konstrukcí a vylepšenou ventilací, aby nedocházelo k plesnivění nebo zpuchření prken, ale aby dřevo rychleji osychalo. terasové podložky chrání dřevo v místech, kde se nejvíce drží vlhkost. Už ze samotného názvu “distanční” vyplývá to, že tyto podložky vymezují spáru mezi prkny, čímž dochází k rychlejšímu osychání terasy. 

Najdete ji ve specializovaných prodejnách a eshopech. Více info o podložkách >>

Rektifikační terče

Rektifikační terče pod dřevěné podlahy. Zdroj Gardina.cz

Takzvaný rektifikační terč využijete v případě, že váš základ pro terasu není úplně rovný. Využít je můžete v místech, kde je zapotřebí dorovnat sklon terasy nebo je můžete umístit po celém podkladu. 

V případě, že se jedná o nepatrnosti, můžete použít granulátové podložky pod hranoly, které svou funkci plní naprosto dokonale. 

Restrikační terč neplní jen funkci dorovnání povrchu, ale zároveň prodlouží životnost vaší terasy, umožňuje odvětrávání terasy, a také jí umožňuje pravidelný odtok vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *