Textilní haly lze postavit rychle a levně

Pokud potřebujete pro své podnikání, oslavu, či nouzové uskladnění majetku rychle postavit krytou halu, máme pro vás – možná nečekané – doporučení v podobě textilních hal. Textilní haly mají nízké nároky na kapitál i čas nutný k samotnému postavení. Jejich výstavba je možná s trochou nadsázky přes noc, v mnoha případech přitom může hala sloužit po dlouhé roky bez nákladné údržby. Přečtěte si v našem článku o textilních halách více. Jejich vlastnosti vás v mnoha ohledech zaručeně překvapí.

Konstrukce a vlastnosti materiálu

Při slovním spojení „textilní hala“ vás jistě napadne mnoho otazníků. Nebude skrz střechu pronikat voda? Neodnese nám halu vítr? Jakou bude mít materiál životnost? A je vybavení uvnitř textilní haly v bezpečí? Všechny otázky zodpovíme.

Nosná konstrukce haly

Hlavní nosná konstrukce je tvořena konstrukcí z hliníku či oceli (nebo kombinací obojího), která zaručí celé hale maximální stabilitu a dlouholetou odolnost. Je tak vyloučeno, aby halu odnesl vítr, a to i při vichřicích a bouřkách.

Konstrukce nemá klasické základy, proto lze většinu textilních hal legálně postavit bez stavebního povolení. Zároveň je možné celou stavbu rychle demontovat a dle potřeby přemístit kamkoli jinam. Haly jsou tak využívány i jako mobilní řešení pro firmy, které často vystavují na veletrzích nebo pořádají konference.

Textilní haly však mohou i trvale zastřešovat sportovní areály, skladovací prostory, či v menší variantě plnit roli party stanu.

Textilní krytina haly

Textilní hala je zpravidla kryta odolnou PES tkaninou, která je podobná spíše velmi silné igelitové plachtě. Je tak zaručena dlouholetá odolnost, materiál je stálý tvarově i barevně, je nehořlavý a nepromokavý.

Můžete si vybrat z široké palety barev, navíc máte možnost plachtu nechat potisknout reklamním sloganem či bannerem.

V případě potřeby lze krytinu snadno záplatovat, případně zkrátit, anebo naopak libovolně prodloužit. Celý systém je modulární, díky tomu můžete velmi snadno pomocí svárů měnit celkové rozměry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *