Tipy pro používání brusky a brusného pásu

Udržujte brusný pás v čistotě. Když se na brusném pásu nahromadí materiál, účinnost pásu se výrazně sníží. Před použitím brusného pásu s kovem lze na pás nanést mazací tyčinku nebo lze použít gumovou tyčinku na čištění brusného pásu, abyste odstranili veškeré naložené materiály.

Chraňte se. Je dobré nosit ochranné brýle nebo obličejový štít a při prašných operacích také respirátor.

Zkontrolujte brusku. Ujistěte se, že na hnacím bubnu/kole/válci nejsou žádné prohlubně nebo nerovnosti, jinak bude docházet k nerovnoměrnému broušení po celém pásu.

Dbejte na uchycení obrusku. Při použití ruční brusky se ujistěte, že to, na čem pracujete, je pevně upnuto a nemůže se hýbat. Uvolněný povrch znamená, že skončíte s nelineárním vzorem a budete jej muset předělávat.

Nastavte rychlost pásu podle prováděné práce. Nižší rychlost vám umožní větší manévrovatelnost, zatímco vyšší rychlost vám dá možnost pokrýt větší plochu s minimálním úsilím.

Při broušení je vaším nejlepším přítelem tužka. Vyznačení vodítek na povrchu vám může poskytnout praktické vizuální vodítko při broušení. Může vám také pomoci ukázat, kde potřebujete dodatečné broušení.

Nikdy nebruste ze strany na stranu, vždy postupujte směrem dopředu dozadu. Tím můžete zabránit sjíždění pásu a téměř zcela vyloučit riziko poškození pásu a brusky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *