Jak získat stavební zboží za nejlepší cenu? Recenze na poptávkové servery, vyzkoušeli jsme ePoptávku a AAApoptávku

Můžete se vydat do nejbližších stavebnin a nakoupit za takovou cenu, kterou vám nabídnou. Nebo být chytřejší, oslovit několik firem a vybrat si tu nejvhodnější nabídku. Těch několik firem přitom nemusíte oslovovat samostatně na vlastní pěst, od toho existují poptávkové servery.

S poptávkovými servery jsem neměl zkušenosti, jednou na ně přišla řeč s kamarádem a mě to tak vrtalo v hlavě, až jsem se rozhodl zadat nějakou poptávku.

Který český poptávkový server vybrat?

Nejznámější české poptávkové servery jsou nejspíš aaapoptavka.cz, epoptavka.cz a nejremeslnici.cz. Poslední server jsem vyloučil, je vhodný spíš pro hledání řemeslníků než dodavatelů stavebního materiálu. Zadal jsem poptávku na aaapoptavka.cz a epoptavka.cz. Na oba servery je možné poptávku vložit zcela zdarma a nezávazně.

Proces vložení poptávky na obou serverech byl velmi podobný, stačí popsat, o jaký materiál máte zájem a zadat kontaktní údaje. Na epoptavka.cz je nutné vybrat v pravé části správnou šablonu (stavební materiál).

Když ostatní vybírají za vás

Podstata obou serverů spočívá v tom, že vaši nabídku vezmou a rozešlou ji vhodným dodavatelům. Ti vám pak připraví nabídku, pokud samozřejmě mají zájem. Kolik nabídek vám dorazí, je různé. Někomu jich přijde 50, dalšímu jenom 7. Patrně záleží na tom, co poptáváte a jaké máte požadavky. V některých oblastech působí více firem, „klasické“ stavební zboží dokáže dodat spousta společností, zatímco specializované prostředky nikoliv.

Netuším, podle jakých kritérií poptávkové servery přeposílají vaši nabídku dodavatelům, ale zdá se mi, že v tom mají dobrý systém. Aspoň mně přišly velmi slušné nabídky. Některé byly bohužel od dodavatelů z vzdálených koutů republiky a doprava by se prodražila, nakonec jsem vybral dodavatele sídlícího nedaleko.

Kde je ideální poptávat stavební materiál?

Ačkoliv jsem dobré nabídky dostal i z aaapoptavky.cz, nakonec jsem si vybral dodavatele z epoptavka.cz. Tam také vidíte, že kategorie stavebních materiálů opravdu žije. Nové poptávky na okna, plotové pletivo, obklady, zámkovou dlažbu, kari sítě, zastřešení bazénu a další věci přibývají denně. Poptat můžete snad cokoliv. Ušetříte čas.

One thought on “Jak získat stavební zboží za nejlepší cenu? Recenze na poptávkové servery, vyzkoušeli jsme ePoptávku a AAApoptávku

  1. Zkoušel jsem epopátvku jako firma a poptávky od lidí začaly chodit hned v prvním měsíci. U nás je poměr úspěšně realizovaných momentálně 1:7, na sedm nabídek se jedna realizuje. Takže cena poměr v pohodě. Jen to chce se nabídce kapku věnovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *