Dřevěné terasy se skvěle hodí k tradičnímu i modernímu domu

Vlastníte dům, chatu či chalupu se zahradou a přemýšlíte, jak je zvelebit? Rozhodně si nezapomeňte vyčlenit prostor pro relaxaci a příjemné posezení. Pokud jste zrovna dostavěli rodinný domek a začínáte s budováním zahrady od úplné nuly, vytvořte si nejprve přesný plán. Ideální je rozdělit si zahradu do několika zón, z nichž jedna bude vyhrazena dětským hrám, druhá odpočinku, další třeba pěstování zeleniny či okrasných rostlin. Fantazii se meze nekladou, vždy ale vycházejte z potřeb celé rodiny. Při koupi staršího domu nebo revitalizaci zvažte, co z původního vzhledu chcete ponechat. Vše si pečlivě promyslete; někdy stačí obměnit jen některé prvky, jindy je vhodné přistoupit k radikálním opravám. Rozhodně ale nezapomeňte na zvelebení terasy.

Dřevěné terasy poskytnou dokonalé zázemí pro odpočinek, stolování i posezení s přáteli

Terasa je za hezkého počasí vítaným rozšířením domu. Jakmile je správně navržená, nabízí dostatek prostoru pro nejrůznější aktivity. Během teplých jarních a letních dnů ji proto mnozí využívají více než samotný interiér budovy. K budování terasy lze použít nejrůznější materiály, nicméně největší oblibě se těší dřevo. Pro dřevěné terasy totiž mluví hned několik velice dobrých důvodů. Terasová prkna jsou stavební materiál z obnovitelných zdrojů. Smrkové palubky a další terasová prkna navíc skvěle vypadají a ladí jak s novostavbou, tak i s klasickým venkovským stavením či historickou vilkou.

Chcete se pustit do stavby dřevěné terasy? Oslovte spolehlivou firmu!

Dřevo je materiál, se kterým se relativně dobře pracuje. Pro dosažení perfektních výsledků je ale nutné opatřit kvalitní terasová prkna a podlahové palubky. A když už se pustíte do budování, zvažte, zda si nechcete dopřát dřevěné podlahy v celém domě. Nebo třeba saunu, k jejíž stavbě poslouží saunové palubky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *