Jak vybrat cihly a zdící materiál pro hrubou stavbu?

Pokud plánujete stavbu rodinného domu, neobejdete se bez stavebního materiálu. Současný trh je poměrně rozmanitý, přičemž rozhodující roli má zpravidla cena. Samozřejmě, není se čemu divit, protože realizace nemovitosti je nákladná záležitost sama o sobě, a tak se snažíte ušetřit každou korunu. Co se však týče cihel pro hrubou stavbu, jejich kvalitu byste rozhodně podceňovat neměli. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při jejich výběru, abyste neprohloupili. 

Co je při výběru cihel důležité?

V okamžiku, kdy začnete vybírat zdící cihly pro obvodové zdivo, měli byste myslet především na tepelněizolační vlastnosti. Právě tepelný odpor je ukazatelem toho, jak dokáže materiál zadržovat teplo, a proto by jeho hodnota měla být co nejvyšší. Stejně tak by měly stavební cihly zvládat kolísání vlhkosti a udržovat v interiéru vhodné mikroklima. 

V neposlední řadě jsou kladeny nemalé nároky na odolnost a trvanlivost, dále na nehořlavost a životnost. Dávno jsou pryč doby, kdy se stavělo pouze z kamene a dřeva, tento materiál vystřídaly pálené cihly, později betonové, škvárobetonové, křemelinové, pěnosilikátové či plynosilikátové tvárnice. 

Cihla je tradice, na kterou se vyplatí vsadit

Izolační cihly jsou velice oblíbené pro jejich tepelněizolační vlastnosti. Sehnat se dají dokonce i odlehčené cihly, které po stránce izolačních vlastností nepokulhávají. Cihly mají všestranné využití, stavba z nich je rentabilní a fyzické vlastnosti jsou také velice vychvalovány. Už víte, jak cihly vybírat, teď ještě najít vhodného dodavatele.

Jestliže hledáte společnost, která vám dodá cihly a zdící materiál, obraťte se na STAVEBNINY LIBUŠÍN Ivo Klug s.r.o. Více informací o této firmě a jejím produktovém portfoliu najdete na webové stránce www.stavebniny-libusin.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *