Ohřejte se díky tepelným čerpadlům

Jestliže bydlíte v panelákovém bytě, nemáte moc na výběr, ale pokud žijete v domě, dost možná naopak ani nevíte, jakou variantu vytápění zvolit. Sáhnout hned po staré známé klasice by byla škoda, protože v dnešní době se do popředí dostávají i jiné metody než jen obyčejné kotle na uhlí či dřevo.

Dnešní kotle už samozřejmě nejsou, co bývaly dříve. Například kotle na uhlí Benekov jsou velmi povedenou designovou záležitostí, navíc díky speciální technologii šetří až 15 % nákladů na palivo. A nemusíte ani chodit příliš často přidávat, zásobník vydrží až 7 dní bezobslužného provozu. To všechno je fajn, ale jsou tady i modernější možnosti – například tepelná čerpadla.

Tepelná čerpadla počítají s výměnou energie

Tepelná čerpadla mají oproti jiným typům vytápění a ohřevu vody své výhody. Poskytují levnější teplo než elektřina, plyn, dřevo i uhlí, provozní náklady jsou totiž minimální. Také údržba stojí minimum času, není potřeba ani shánět palivo a skládat jej do sklepa nebo štípat.

A jak vlastně fungují? To se liší podle konkrétní varianty. Dělí se na tři základní typy podle toho, jaké teplo využívají – některá čerpadla ho berou ze vzduchu, jiné ze země nebo z vody. V závislosti na tom bývají i nazývána. Například tepelné čerpadlo země voda bere teplo ze země a ohřívá pomocí něj vodu. Tepelné čerpadlo vzduch voda odebírá teplo ze vzduchu a dodává jej vodě. A tak bychom mohli pokračovat.

Vyberte si variantu přímo pro vás

Díky tomu si každý najde variantu, která bude vyhovovat právě jeho potřebám. Například systém voda/voda, dosahující nejvyšších topných faktorů, určitě nebude pro vás, pokud nemáte u domu dostatek vody.

Chcete-li se dozvědět více a najít možnost vhodnou pro vaše potřeby, poptejte se u firmy Solarex, která je členem Asociace pro využití tepelných čerpadel. Více než 10 let působí po celé ČR, zejména v okolí Prahy, Plzně, Loun, Chomutova a Rakovníka. Po ČR distribuuje například spolehlivá tepelná čerpadla značky Alpha-Inno Tec. A jelikož někdy je lepší vzduch spíš ochladit než ohřát, má v nabídce i klimatizace pro horká léta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *