Pravda zvítězí, posvítíme si na to

Jsou mezi námi tací, kteří ještě nebyli seznámeni se všemi vyvrácenými mýty, které čas od času kolují ve společnosti v souvislosti s LED osvětlením. Všem takovým lidem je určen tento článek, který by měl vše potřebné vyjasnit.

Například se tvrdí, že LED diody nefungují v extrémně chladném počasí. To není pravda. Naopak LED diody jsou výrazně efektivnější při nízkých teplotách. Dokonce vydrží mnohem déle. Příliš vysoké teploty mohou zkracovat životnost elektrických a elektronických součástek, což je zčásti důvod, proč tradiční žárovky nevydrží příliš dlouho.

Dalším nepravdivým mýtem je názor, že by snad LED diody nešly stmívat. LED diody jsou digitální, takže samozřejmě stmívat jdou. V podstatě to znamená, že jsou buď zapnuté, nebo vypnuté. Další hláška, kterou prosím můžete zapomenout: Všechny LED žárovky svítí s velmi bílým světlem. Co prosím? První LED žárovky byly sice velmi bílé, protože v té době byl tento způsob nejefektivnější na jejich používání. Dnes jsou ale k dispozici světla od teple žlutých až po chladně modrá.

Lže taktéž ten, kdo vykládá zvěsti o tom, že LED diody obsahují nebezpečné látky. LED diody neobsahují ani rtuť, ani olovo nebo nějaké jiné toxické materiály. Navíc jsou zcela recyklovatelné, stejně jako většina elektronických přístrojů. S realitou nemá nic společného také názor, že jsou LED světla škodlivá pro oči. LED světla jsou pro oči stejně bezpečná jako jakékoli jiné umělé světelné zdroje. Na rozdíl od laserů není světlo zaostřeno do jediného bodu. Intenzita je tedy obdobná jako u tradičních a halogenových žárovek.

Na LED osvětlení ušetříte peníze

Philips LED žárovka má životnost až 20 000 hodin. V průměru je to skutečně tak, že nebudete muset měnit žárovku po dobu 15 let, což je pro vás nesmírně výhodné. Zároveň se sníží vaše náklady za elektrickou energii, protože LED žárovky spotřebují podstatně méně energie než tradiční žárovky.

Finančně se tedy LED žárovky rozhodně z dlouhodobějšího hlediska vyplatí. Navíc cena má tendenci být rok od roku nižší, a tak bude přidaná hodnota cítit výrazněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *