Praktické rady, jak správně zařídit hromosvod

U hromosvodu velmi záleží na kvalitě a správnosti provedení. Jde totiž o ochranný prvek před bouřkou. Právě přítomnost správně nainstalovaného hromosvodu tak může v krajním případě zachránit váš majetek a elektroniku uvnitř domu. Co všechno musí správný hromosvod splňovat a proč se vyplatí objednat si na jeho instalaci specialisty? To se dozvíte přímo v tomto článku. 

Vypracování projektu

Hned první částí, která vás čeká při zařizování hromosvodu je vypracování projektu. Konkrétně projekt hromosvodu připraví odborník. Ten zohlední aktuální možnosti budovy a zpravidla nabídne klidně i více možných řešení, kde by se mohl nový hromosvod nacházet. Z těchto variant si následně můžete vybrat takovou možnost, která vám bude nejvíce vyhovovat. 

Správné zemnění je základ

Klíčovou součástí každého hromosvodu je správné zemnění, díky kterému silný výboj energie skončí v zemi, kde nenapáchá žádné škody. Základový zemnič tak musí být v nejlepší kondici a správně ukotven podle platných pravidel. A na to je rozhodně nejlepší pozvat zkušené profesionály, kteří přesně ví, co mají dělat a jaké parametry je nutné splnit, aby byl hromosvod maximálně funkční a bezpečný. 

Důraz na každý kousek

Hromosvod musí mít v pořádku všechny části a ty musí být nepřerušené. Jedině tak doputuje výboj energie z blesku bezpečně do země. Z toho důvodu je důležitá nejenom profesionální instalace nového hromosvodu, ale také pravidelné revize a kontroly, zda všechny funguje přesně tak, jak by mělo. Kromě samotného hromosvodu se navíc vyplatí myslet i na vnitřní elektroinstalaci. Ta by měla být opatřená ochranou před přepětím podle aktuálních platných norem. Pomocí tohoto řešení tak uchráníte vnitřní elektrické obvody, čímž se postaráte, aby výboj energie neponičil vaši elektroniku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *