Proč volit LED žárovky a svítidla?

Pokud chcete ušetřit peníze a současně myslíte i na životní prostředí, vyměňte klasické žárovky za moderní LED technologii. LED osvětlení je totiž vysoce energeticky účinné, neboť produkuje mnohem méně tepla, poskytuje více světla, a to vše jen s minimálními náklady. Právě z daných důvodů se používá nejen v domácnostech, ale i v průmyslových objektech. 

Při stejném světelném výkonu spotřebují LED světla mnohem méně elektřiny. Ve srovnání s klasickými žárovkami je spotřeba nižší o 85 procent a ve srovnání s úspornými lampami o 18 procent. Celosvětově se na osvětlení jako takové spotřebuje přibližně 20 procent elektrické energie. 

LED světla jsou vhodná i pro podniky

Spousta podniků a komerčních objektů přechází na osvětlení LED, ostatně není se čemu divit, protože návratnost investice je opravdu rychlá a pohybuje se v řádu několika měsíců. LED žárovky vydrží mnohem déle a svítí v průměru 25 tisíc hodin. Pokud se světla používají třeba 3 hodiny denně, vydrží vám i více než 22 let. Běžné žárovky svítí 1 000 až 2 000 hodin (1 až 2 roky) a úsporné varianty mají životnost 6 000 až 15 000 hodin (6 až 13 let). 

Výhody LED osvětlení

V podstatě nezáleží na tom, jestli použijete LED osvětlení sportovišť, nebo jako veřejné osvětlení, protože v každém případě na vás čekají značné výhody. LED se okamžitě zapne a svítí naplno, tedy neblikají, jako je tomu v případě úsporných žárovek. LED svítidla neobsahují rtuť, za což vám poděkuje i planeta. Pokud se vám líbí vzhled klasických Edisonových žárovek, nepřijdete zkrátka, protože některé modely vypadají naprosto stejně. 

LED diody negenerují tolik tepla jako třeba halogenové žárovky, a tak jsou naprosto bezpečné. Navíc si můžete se světlem dokonale pohrát, protože se dají koupit LED pásky, jež mohou měnit barvu a jas. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *