Venkovní žaluzie zabrání úniku tepla

Zimní období je pro majitele rodinných domů doslova noční můrou, protože se jim při pohledu na fakturu za energie protáčí panenky. Pokud už nechcete platit neskutečně vysoké částky za plyn, respektive elektřinu, budete muset udělat několik zásadních opatření. V první řadě je nezbytné nemovitost řádně zateplit, aby teplo neunikalo přes studené stěny. A nezapomínejte ani na detaily, jako jsou žaluzie.

Pravděpodobně si říkáte, jak mohou žaluzie ovlivnit únik tepla. Divili byste se, ale spousta odborných studií ukázala, že díky venkovním žaluziím či roletám se v místnosti udrží více tepla než bez nich.

Venkovní žaluzie se pyšní mnoha výhodami

V současné době se u stínící techniky klade důraz na užitné vlastnosti a design. Venkovní žaluzie představují elegantní řešení, které vytvoří perfektní světelné i tepelné podmínky v místnostech. Dokonce zvýší zabezpečení nemovitosti, protože zlodějovi se přece jen nebude chtít dostávat přes žaluzie, když opodál se mu nabízí rodinný dům bez této překážky.

Venkovní žaluzie nachází uplatnění také během letních měsíců, neboť odráží sluneční paprsky, a tak v pokojích není nepříjemné horko. V neposlední řadě zajistí plynulou regulaci přirozeného světla a dotvoří celkový vzhled nemovitosti.

Jaké zvolit ovládání?

Už dávno jsou pryč doby mechanického ovládání. Do kurzu se začaly dostávat alternativy na dálkový ovladač. I když k dostání jsou i high-end modely ovládané přes aplikaci na chytrém telefonu. A nakonec si zvolíte barevný odstín, který může korespondovat například s odstínem fasády či oken.

Ještě pár rad na závěr, které oceníte při výběru žaluzií. Jelikož budou vystaveny nepřízni počasí, doporučujeme sáhnout po kvalitním provedení. Vysokou odolností se chlubí hliník, jenž zvládne prakticky všechny rozmary. A nechte si venkovní žaluzie nainstalovat od specializované firmy, protože neodborná montáž může zkrátit jejich životnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *